Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kış Bahçesi Sistemleri
#1
Bir yapı elemanı olan kış bahçelerinin asıl fonksiyonu, yapı ile dış mekanın iç içe geçerek, soğuk iklim şartlarında, evinizin iç mekan sıcaklığı ve konforuyla bahçenizin dış mekan ferahlığını birlikte sağlamasıdır. Kış bahçeleri adından da anlaşılacağı gibi kışın soğuk aylarında ve dışarıda insanların üşümeden rahat bir şekilde dinlenebilmeleri ve oturabilmeleri için yapılmış olan bir kaplama sistemidir. Çoğunlukla balkonlarda veya bahçe katı oluşturulan bu sistemler, genellikle müstakil evlerde tercih edilmektedir. Kullanım alanına göre pek çok çeşitli modelleri bulunmaktadır ve kış aylarını üşümeden güvenli, huzurlu ve konforlu bir şekilde dış mekan farkı ile yaşamak için düşünülmüş tasarımlardır. Günümüzde çoğu müstakil evde tercih edildikleri gibi aynı zamanda çoğu kafe ve restoranın dış tasarımını da bu bahçe modelleri oluşturur. Kış bahçesi kafe ve restoranlarda da yaygın şekilde tercih edilen bir dış cephe tasarımıdır da denebilir.
 
Kış bahçesi sistemlerimizle müşterimizin, terasını, verandasını veya bahçesinin bir bölümünü ayrıcalıklı kılıyoruz. Yaz ve kış kullanımıyla, evlerinin içinde dış mekanı teneffüs etmelerini sağlayıp, yaşadıkları mekanın bir kısmını, dış dünya ile kucaklaşan cam bir fanusla güzelleştirmeye çalışıyoruz. Formu, fonksiyonu, estetiği ve detay çözümleri ile komple bir kurgu olan kış bahçesi sistemleri ile ilgili, müşterimize farklı alternatifler sunuyoruz.
 
Veranda, balkon, kafe ve açık çatı katı gibi dış ortamda olan yerleri Eliz'in cam balkon sistemleriyle kapatılarak kış bahçesi oluşturulur. Pratik kullanımı ve kolay temizlenebilir yapısı ile pek çok kişinin tercih ettiği bir alandır. Eliz'in kış bahçesi sistemlerinde, güneş ışınlarının etkisini azaltmak için tavanda nitelikli ısıcam kullanılabilir. Tavana sert bir cismin çarpması hâlinde camlar parçalanıp aşağı dökülmez ve olası kazalardan korur. Lamine cam sayesinde de güvenilir ortam sağlar. Bu durumda kullanılan alanlar ihtiyaca göre korunaklı yaşam alanlarına kolaylıkla çevrilir. Camlar istenildiği zaman açılıp kapanabilir durumdadır ve hava akımı yapmasıyla içeriye ferah bir ortam sağlarken izolasyon sayesinde içerideki soğuk veya sıcak havanın dışarıya çıkmasını engeller. Böylece kış bahçeleri enerji tasarrufuyla hem doğaya hem de ekonomiye katkıda bulunur. 
 
Bayi ve toptan satış müşterileriyle de sürekli iletişim helinde olan Eliz, inovatif yönü güçlü personelleriyle hızlı cevaplama ve sorun çözümüyle Türkiye'nin her yerine hizmet verir. Filmlerde gördüğünüz ve hayran olduğunuz o kış bahçeleri son zamanlarda çeşitleri artarak aslında çok da maliyetli bir şey olmadığını fark ettiniz. Eğer kış bahçenize yeteri kadar zamanınız varsa kendi zevkinize göre bütçenizi sarsmadan kış bahçesi yapmanız mümkündür. Fiyatlar tabii ki kapatılacak alana göre farklılık gösterir.
 
Kullanılan camlar yaz aylarında katlanabilir bir yapıya sahip olduğu için kış bahçeleri dört mevsim boyunca sınırsız kullanıma sahiptir. Bu da sizin kış bahçesi için harcadığınız paranın uzun yıllar kullanmanız anlamına gelir.
 
Kaynak: https://www.kisbahcesistemi.com/kis-bahcesi-sistemi/
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi